Graduacja słuchaczy I edycji studiów podyplomowych "Profesjonalna opieka farmaceutyczna"
Uroczystość uświetniła obecność Jego Magnificencji Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Profesora Zbigniewa Gacionga, Dziekana Wydziału Farmaceutycznego Profesora Piotra Lulińskiego, Dyrektora Centrum Kształcenia Podyplomowego Profesora Macieja Słodkowskiego, a także Pana Prezesa Mariana Witkowskiego, reprezentującego samorząd aptekarski.
Kierownik studiów Pani Profesor Magdalena Bujalska-Zadrożny zwracając się do Słuchaczy podkreślała: "jako absolwenci pierwszego cyklu naszych studiów podyplomowych staliście się ambasadorami opieki farmaceutycznej i teraz czas na Was, abyście dzielili się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z pacjentami wspierając lekarzy w procesie zapewnienia bezpieczeństwa i efektywności farmakoterapii".
Wręczając dyplomy Jego Magnificencja Rektor wskazywał, że graduacja jest przede wszystkim sukcesem Absolwentów, ale jest także sukcesem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jako że naszymi prestiżowymi studiami udało się nam wyjść naprzeciw potrzebom środowiska. Studia podyplomowe Profesjonalna Opieka Farmaceutyczna cieszą się ogromnym zainteresowaniem Farmaceutów i uznaniem naszych Słuchaczy.
Jesteśmy zaszczyceni, że od początku nasze studia podyplomowe mają wsparcie i patronat Naczelnej Izby Aptekarskiej oraz Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie. W swoim wystąpieniu Pan Prezes OIA w Warszawie Marian Witkowski kierował uwagę Absolwentów na nowe wyzwania szkoleniowo-wdrożeniowe, aby nie zwlekali z aplikacją zdobytej wiedzy do praktyki. Przekazując swoje gratulacje absolwentom Pan Prezes wyrażał swoją radość, że farmaceuci chcą i poszerzają swoje kompetencje. Serdeczne gratulacje przekazał również na ręce Pani Profesor Magdaleny Bujalskiej-Zadrożny składając podziękowania za doskonałą organizację, profesjonale przygotowanie i wysoki poziom wykładów dla całego zespołu zaangażowanego w realizację studiów.
Licznie zgromadzonym Absolwentom towarzyszyli najbliżsi. Ambitny program naszych studiów podyplomowych wymaga zaangażowania intelektualnego i poświęcenia czasu, często kosztem życia rodzinnego. "Wasza dzisiejsza obecność jest dowodem na to, że warto było podjąć wyzwanie" - podkreślała Profesor Bujalska-Zadrożny.
Nauka przez całe życie, ciągłe doskonalenie jest wpisane w zawód farmaceuty i jest niezbędne do świadczenia opieki farmaceutycznej. "Nauka przez praktykę jest najskuteczniejsza. Zachęcam do podjęcia nowych wyzwań z odwagą, ale i z pokorą oraz szacunkiem wobec naszych pacjentów i lekarzy" - motywowała Absolwentów Pani Profesor.
Absolwentom naszych studiów podyplomowych serdecznie gratulujemy, życząc nieustającej pasji i sukcesów w świadczeniu opieki farmaceutycznej!